Podsumowanie konkursu TIK? – TAK!

Maj 22nd, 2011 Kategoria Informacje

W dniu 18 maja 2011 roku w Warszawie, na Zamku Ujazdowskim odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego. Zostali na nie zaproszeni laureaci wraz z opiekunami oraz zwycięskie szkoły.

W godzinach od 15 do 17, w sali kinowej Zamku, odbyło się uroczyste podsumowanie.

Gości w imieniu PTI przywitał członek Zarządu Głównego Janusz Dorożyński, który z  uznaniem ocenił sukces i popularność konkursu oraz wspomniał o udziale PTI w najnowszych  przedsięwzięciach internetowych, jak Wikipedia, z której zapewne korzystali uczestnicy konkursu, zachęcając młodzież do uczestniczenia w tworzeniu popularnego portalu wiedzy.

Organizatorzy, wraz z firmą VERX przygotowali dla uczestników zabawę „1 z 10” z wykorzystaniem nowoczesnych technologii Activote. Uczniowie wszystkich poziomów odpowiadali na 20 pytań wyświetlanych na ekranie. Gra ta wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali w nagrodę Audiobooki. Pozostali uczestnicy dostali ciekawe książki ufundowane przez wydawnictwo PWN. Zwycięzcami gry zostali:

Poziom szkół podstawowych: Łukasz Zieliński ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie

Poziom szkół gimnazjalnych: Michał Cywka z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Puławach

ex aequo – z gorszym czasem odpowiedzi – Paweł Grochola Gimnazjum nr 16 w Krakowie

Poziom szkół ponadgimnazjalnych: Piotr Lizończyk z I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie.

 

Po zabawie, która przyniosła wiele radości uczestnikom, nastąpiła część oficjalna i wręczenie nagród laureatom z miejsc od 4 do 10. Nagrody uczestnikom wręczał wiceprezes PTI profesor Zdzisław Szyjewski.

Szczególnym gościem spotkania był Pan Tomasz Waźbiński, Zastępca Dyrektora Kancelarii Marszałka, który odczytał list kierowany do Laureatki konkursu Anny Pasiak ze Szkoły Podstawowej nr 289 w Warszawie przez Marszałka Województwa Adama Struzika.

Nagrodę dla Kacpra Marciniaka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Choszcznie ufundował GBS Bank, którą wręczyli laureatowi przedstawiciele Banku.

Wszyscy laureacie otrzymali z Polskiego Biura ECDL – vouchery na bezpłatna certyfikację odpowiednio ECDL Start, ECDL Core lub ECDL Advanced.

Profesor Zdzisław Szyjewski pogratulował wszystkim udziału w konkursie, złożył podziękowania organizatorom i sponsorom, bez których Konkurs na pewno nie cieszyłby się aż taką popularnością.

Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na uroczystą Galę Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego. Podczas tej uroczystości nagrody laureatom z pierwszych trzech miejsc oraz nagrodzonym szkołom w imieniu Prezydenta RP Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta minister Olgierd Dziekoński oraz wiceprezes PTI Zdzisław Szyjewski. Oprócz PTI fundatorami nagród dla laureatów z 1 miejsca byli: Microsoft i One2tribe oraz GBS Bank.

Imprezę prowadzili Krzysztof Kammel i Marta Lewandowska, a swym występem uświetniła ją  wybitna polska śpiewaczka Alicja Węgorzewska-Whiskerd.

 

Licznik