ZAPRASZAMY NA STRONĘ AKTUALNEJ EDYCJI KONKURSU (2013)

ORGANIZATORZY

line

organizator

organizator

PARTNERZY

line

organizator

partner
Konkurs organizowany w ramach Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego

partner
patron medialny

PATRONATY

line

patron
Krzysztof Hetman
Marszałek Województwa Lubelskiego

patron

patron
Adam Jarubas
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

patron

patron
Elżbieta Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego

patron

patron
Marek Sowa
Marszałek Województwa Małopolskiego

patron
Rafał Jurkowlaniec
Marszałek Województwa Dolnośląskiego

patron
Witold Stępień
Marszałek Województwa Łódzkiego

patron

patron
Adam Struzik
Marszałek Województwa Mazowieckiego

patron

banner

--= ZOBACZ STATYSTYKI PIERWSZEGO ETAPU =--

--= ZOBACZ STATYSTYKI DRUGIEGO ETAPU =--

2 etap zdjęcia:   Małopolska  |  Łódzkie  |  MIŃSK MAZ.  |  GDAŃSK  |  GDYNIA  |  CZĘSTOCHOWA

Finał:   zdjęcia wykonał Bohdan Lisowski

line

szukaj na stronie konkursu:  

line

Drugi etap konkursu - podsumowanie
11-05-2012 17:32

We wtorek 8 maja 2012 roku w całej Polsce w 87 komisjach do II etapu konkursu  podeszło 184 uczniów  odpowiadało na pytania w 2 edycji Ogólnopolskiego Konkursu informatycznego T.I.K? – T@K!

Komisje mieściły się w placówkach, które są certyfikowanymi Laboratoriami ECDL. Dziękujemy Centrom jak i Dyrektorom Szkół za udostępnienie sal na czas konkursu.

Serdecznie podziękowania dla członków Komisji w całej Polsce – egzaminatorom ECDL za aktywną pomoc i udział w Komisji.

Poniżej zapraszamy do relacji z przebiegu Konkursu w rożnych miejscach Polski:

 Relacja z przebiegu konkursu w Chrzanowie:

Punktualnie o godzinie 10 w wyznaczonym przez PTI miejscu konkursowym a było to certyfikowane laboratorium ECDLA w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie, pod nadzorem przedstawicieli PTI Katarzyny Sroki oraz Brygidy Susuł przybył pierwszy uczestnik konkursu Aleksander Potocki z Chrzanowa początkowo nie zdradzał oznak zdenerwowania ale już po naciśnięciu przycisku rozpocznij grę był widocznie zdenerwowany, pierwsze pytania okazały się kompletnym falstartem. Na kolejne odpowiedział prawidłowo i tak zakończył swoją grę z wynikiem 70ptk/100 co zapewniło mu miejsce w ścisłym finale.

Gimnazjaliści przybyli o 10.30 Jednym z nich był Wojciech Różowski wyraźnie niezadowolony po prawie 12 min gry oświadczył "tylko 50 pkt a liczyłem na więcej". Ale i z tym wynikiem zakwalifikował się do finału.

Czekaliśmy już tylko na maturzystów. Był to dzień w którym pisali egzamin z matematyki. Do konkursu pełni maturalnej adrenaliny zasiedli punktualnie. Po skończonym teście jeden z nich powiedział był trudniejszy niż matura. Bezkonkurencyjny okazał się Piotr Lizończyk, który ze swoim wynikiem 72 pkt uplasował się na pierwszym miejscu w tabeli.

Relacja z przebiegu konkursu w Krakowie:

Zwycięzca II etapu na poziomie Szkół Podstawowych rozpoczął pracę w Krakowskim Centrum egzaminacyjnym przy ul. Smoleńsk 25 w Krakowie. Strategicznie odczekał, aż mniejsza grupa będzie pisać test i o 10:30 rozpoczął grę. Bartek Wacławik zrobił tylko 1 błąd – Komisja była pod wrażeniem wiedzy i tempa pracy ucznia klasy V Szkoły Podstawowej nr 113 w Krakowie. W sumie pisało ten etap 5 uczniów, którzy uplasowali się dosyć wysoko, jednak nie wszyscy będą mogli spotkać się w Warszawie.

Gimnazjalistów KCE gościło aż 18 tu gimnazjalistów – z tej tury do finału również zakwalifikowało się 4 uczniów: Konrad Makuch, uczeń zwycięskiego w TIK TAKu Gimnazjum nr 24 w Krakowie, Aleksander Marzec, Maciej Surówka – uczniowie Gimnazjum nr 16 w Krakowie oraz Łukasz Kalina uczeń Gimnazjum Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, szkoły, która otrzymała nagrodę w konkursie.

ZDJĘCIA - Kraków

Relacja z przebiegu konkursu w województwie Łódzkim:

W dniu 8 maja 2012 r. odbył się II etap Konkursu Informatycznego TIK? – TAK! organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. W województwie łódzkim zakwalifikowało się 8 uczniów (6 szkół), z czego 7 przystąpiło w wybranych miejscach pod nadzorem Egzaminatorów ECDL do gry online, która polegała na odpowiadaniu na 100 pytań w ciągu 15 minut. Wśród 7 wyłonionych finalistów było trzech uczniów ze szkół podstawowych (SP, Kłocko- Sieradz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubochni), jeden uczeń szkoły gimnazjalnej (Gimnazjum Nr 1 w Koluszkach) oraz trzy osoby z liceum ogólnokształcącego (XXXI LO w Łodzi, LO w Skierniewicach).

Finaliści z Łodzi, Lubochni i Koluszek przystąpili do II etapu konkursu w Centrum Egzaminacyjnym ECDL (0002) przy BROst Centrum Edukacji i Technologii Komputerowej w Łodzi pod nadzorem trzech Egzaminatorów ECDL. Uczniowie z Sieradza przystąpili do gry pod nadzorem w Szkole Podstawowej, Kłocko 11 – Sieradz, natomiast ze Skierniewic w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach.

ZDJĘCIA - Łódź

Relacja z przebiegu konkursu w województwie Zachodniopomorskim:

Jak w całym kraju, także w województwie zachodniopomorskim w dniu 8 maja 2012r. odbył się II etap Konkursu Informatycznego TIK? – TAK! organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Szkoda, że w tym roku do etapu regionalnego zakwalifikowały się tylko dwie osoby z naszego województwa. Ten etap odbył się w szkołach z których pochodzą uczniowie.

Szkoła Podstawowa nr w Choszcznie. Po przywitaniu przez Dyrektor szkoły Panią Krystynę Górecką i wyjaśnieniu zasad przebiegu II etapu konkursu, uczennica klasy VIa Anna Mańkowska przystąpiła do rozwiązywania testu. Przebieg konkursu nadzorowali: Krzysztof Nowak nauczyciel informatyki oraz Beata Follendorf przedstawicielka PTI. Ania w krótszym czasie od regulaminowego, w ciągu 10 minut, odpowiedziała na 100 wylosowanych pytań konkursowych, uzyskując 36 punktów. Niestety wynik ten nie zapewnił jej miejsca w finale.

Gimnazjum nr 1 im. Olimpijczyków Polskich w Gryfinie. Etap Regionalny rozpoczął się o godz. 11 w szkolnej czytelni multimedialnej. Żeby zapewnić maksymalnie dobre warunki pracy, czytelnia na czas konkursu została zamknięta dla pozostałych uczniów. Przyniosło to oczekiwane efekty. Paweł Sendyk uczeń Gimnazjum zakwalifikował się do finałowej rozgrywki w Warszawie zajmując w II etapie wysokie szóste miejsce. Przebieg konkursu nadzorował nauczyciel informatyki ze szkoły i jednocześnie egzaminator ECDL Waldemar Howil oraz jako przedstawiciel PTI Koordynator Regionalny ECDL Mirosław Zajdel. Życzymy powodzenia w finale!

Relacje  z  przebiegu  II  etapu  konkursu  TIK-TAK w Gdańsku i w Gdyni

Relacje  z  przebiegu  II  etapu  konkursu  TIK-TAK w Gdańsku i w Gdyni 8 maja 2012 roku o godz. 10-tej w Centrum Egzaminacyjnym ECDL przy TNOiK  w Gdańsku, do II etapu konkursu przystąpiła uczennica Magdalena Adamczyk ze Szkoły Podstawowej        w Wielkiej Wsi  w woj. świętokrzyskim, która w tym czasie uczestniczyła w „Zielonej Szkole”   w Mikoszewie koło Gdańska. Szkoła ta zajęła wysokie bo 4-te miejsce   w rankingu szkół podstawowych, kilkoro uczniów zajęło wysokie, indywidualne pozycje  w rankingu uczniów szkół podstawowych a Magda zakwalifikowała się do regionalnego   II etapu konkursu.  Dyrektor Szkoły Pani Bożena Wrona, która przyjechała do nas razem  z Magdą, była bardzo zadowolona z osiągnięć uczniów i uczestnictwa w konkursie.
Magda i Pani Dyrektor przybyły już o godz.9.30. Mieliśmy czas na poczęstunek, poznanie się omówienie zasad II etapu konkursu oraz z uznaniem posłuchania wypowiedzi Pani Dyrektor o różnorodnej aktywności tej Szkoły w małej miejscowości koło Wąchocka.
O godz.10-tej Magda przystąpiła do  rozwiązywania testu. Zabrakło jej trochę czasu i uzyskany wynik nie zapewnił jej udziału w finale konkursu. Dziękując Magdzie za tak aktywny udział w konkursie ,wręczyliśmy upominek ECDL i zaprosiliśmy do uczestnictwa w grze w przyszłym roku. Miło było poznać tak sympatyczną uczennicę i przyjazną, serdeczną  Dyrektor Szkoły Panią Bożenę Wronę.

O godz. 12 –tej  w VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni do rozwiązywania testu przystąpiło dwóch uczniów tego Liceum : Paweł Łuczkiewicz  i Przemysław Składkowski. Obaj uczniowie  starali się czytać uważnie pytania i szybko na nie odpowiadać ,wiedząc, że czas na tę grę to 15 minut. Wynik testu okazał się bardzo dobry  dla Pawła Łuczkiewicza, który uzyskując  56 punktów, zajął  wysokie bo  4-te miejsce w rankingu i zakwalifikował się do finału. Przemysław Składkowski  nie uzyskał wystarczającej ilości punków by zakwalifikować się do finału, ale bardzo aktywnie reprezentował swoje Liceum w konkursie.
W spotkaniu uczestniczyła  nauczycielka informatyki Pani  Małgorzata Partycka, która opowiedziała nam o sukcesach uczniów Liceum w innych konkursach informatycznych. W 2011 roku uczniowie tej szkoły zdobyli I miejsce w konkursie „Mistrz Internetu”, pokonując 2500 drużyn i uzyskując główną nagrodę –wyjazd do USA.
Na zakończenie podziękowaliśmy nauczycielce Pani Małgorzacie Partyckiej, Pawłowi  i  Przemkowi   za aktywny udział w konkursie, wręczyliśmy upominki ECDL i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
Nadzór nad przebiegiem II etapu konkursu w Gdańsku i w Gdyni sprawowała Komisja Konkursowa         w składzie: Alicja Myszor – Koordynator ECDL  i Andrzej Dudziak –egzaminator ECDL.
Pawłowi Łuczkiewiczowi  życzymy powodzenia w rozgrywkach finałowych 17 maja w Warszawie.

relacja Opole
relacja Opole 2
kwiatek.edu.pl
TZN w Częstochowie

Po skończonym etapie regionalnym uczniowie otrzymali drobne upominki w postaci gadżetów ECDL za zaangażowanie i ogromne chęci sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności w Konkursie Informatycznym TIK? – TAK!.

Uczniowie ocenili ten etap za trudny, ale byli zadowoleni, że pisali w Komisjach „co dawało równe szanse dla wiedzy”.

Laureatom serdecznie Gratulujemy


Drugi etap konkursu - podsumowanie

RSSRSS

line

patron Inicjatywa objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej

SPONSORZY

line

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

`