ZAPRASZAMY NA STRONĘ AKTUALNEJ EDYCJI KONKURSU (2013)

ORGANIZATORZY

line

organizator

organizator

PARTNERZY

line

organizator

partner
Konkurs organizowany w ramach Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego

partner
patron medialny

PATRONATY

line

patron
Krzysztof Hetman
Marszałek Województwa Lubelskiego

patron

patron
Adam Jarubas
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

patron

patron
Elżbieta Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego

patron

patron
Marek Sowa
Marszałek Województwa Małopolskiego

patron
Rafał Jurkowlaniec
Marszałek Województwa Dolnośląskiego

patron
Witold Stępień
Marszałek Województwa Łódzkiego

patron

patron
Adam Struzik
Marszałek Województwa Mazowieckiego

patron

banner

--= ZOBACZ STATYSTYKI PIERWSZEGO ETAPU =--

--= ZOBACZ STATYSTYKI DRUGIEGO ETAPU =--

2 etap zdjęcia:   Małopolska  |  Łódzkie  |  MIŃSK MAZ.  |  GDAŃSK  |  GDYNIA  |  CZĘSTOCHOWA

Finał:   zdjęcia wykonał Bohdan Lisowski

line

szukaj na stronie konkursu:  

line

TIK TAK w oczach obserwatora..
11-05-2012 15:31

Relacja z przebiegu konkursu w Lubuskiem:

Jestem wykładowca technologii informacyjnej w szkole wyższej. Tej grupy wiekowej TIK TAK nie obejmuje… Niestety :-( Pod adresem organizatorów  forum nk.pl padło pytanie: „a coś dla studentów?” (http://nk.pl/#grupy/176572/forum/2?page=1aat), co oznacza, że pewnie byłaby zainteresowana ściganiem się na wiedzę i umiejętności informatyczne grupka.. ale to temat pod rozwagę w przyszłym roku!

Na razie poproszono o opisanie widzenia tegorocznej edycji TIK? – TAK!...

Teren obserwacji: Żary, województwo Lubuskie..

Najpierw szkoła podstawowa: oczekujący przed piękną pracownią komputerową uczeń, przejęta opiekunka i Pani Dyrektor, która dopytuje skąd taki sukces uczniów z pobliskiej Nowej Soli. Opowiadam o codziennych dyżurach nauczycielki po godzinach i o próbach oddziaływania na Rodziców uczniów ……., żeby w czasie konkursu nie karali dzieci za ich przewinienia odcięciem od Internetu, bo to zmniejsza szanse na wygraną. Natychmiast słyszę deklaracje, że my w przyszłym roku też zrobimy takie specjalne zebranie i otworzymy pracownię dla wszystkich chętnych! Chcemy wygrywać!!

Konkurs przebiega zgodnie z procedurami. Gratulujemy udziału przejętemu uczniowi, wręczam drobiażdżek na pamiątkę i … umawiamy się na przyszły rok!

Kolejne obserwacje w Gimnazjum Katolickim.

Na wiadomość,że przyjechał obserwator zostaję ulokowana w gabinecie Dyrektora. Drzwi otwarte, na korytarzu pilnująca osób... Nie chcę nikogo stresować ponad miarę, z uwagi na trwająca maturę w szkole, więc szybko się określam… Zostaję zaproszona na kawę po konkursie. Konkurs przebiegł zgodnie z procedurami.

Korzystam z zaproszenia Pani Dyrektor, żeby porozmawiać o możliwościach stworzenia laboratorium edukacyjnego, co niewątpliwie wpłynie na jakość oferty edukacyjnej szkoły.

Biegnę do następnej szkoły w towarzystwie tego samego nauczyciela, bo zbliża się godzina prawdy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotykamy wychodzących ze szkoły maturzystów, deklarują maksymalne wyniki z matematyki. Powinno to mnie nie dziwić: nad wejściem do szkoły banner: „najlepsza szkoła w województwie lubuskim, 21 miejsce w skali kraju w rankingu techników, 1 miejsce w województwie w podrankingu maturalnym, 27 miejsce w kraju pod względem wyników maturalnych” – nie mam słów uznania!!

Pani pilnująca wejścia miała wyraźne dyspozycje: „nikogo pod żadnym pozorem nie wpuszczać do szkoły, żeby nie rozpraszać abiturientów”… Ufff, dobrze, czas na egzamin z matematyki minął– przecież nie weszlibyśmy!..

Konkurs przebiegł zgodnie z procedurami.

Wracam do domu (200 km w jedną stronę…) zachwycona Żarami, napotkanymi uczniami, nauczycielami, szkołami. Powinnam być wdzięczna egzaminatorowi z Zielonej Góry, który zrezygnował ze swojej misji.

Zatrzymuję się po drodze, żeby sprawdzić czy już są wyniki… Jeszcze nie ma :-(

Przesyłam najserdeczniejsze gratulacje wszystkim uczestnikom zmagań -bez względu na wynik (a niechby był satysfakcjonujący jeżeli nie najlepszy!!)

Wyrazy uznania dla organizatorów za umiejętność zmobilizowanie rzeszy  nas, nauczycieli, obserwatorów do poświęcania cennego czasu na..

Czekam na wyniki finału!

Ewa Sumowska

KR ECDL

Region Poznań

PS. Są wyniki!! Dzwonię, mejluję do opiekunów wszystkich uczniów, którzy będą reprezentować region Poznań (województwo wielkopolskie i lubuskie) w finale. W rozmowie z p. Jolantą Pańczak pytam o przepis na sukces: słyszę o szkole otwartej o nienormowanych godzinach pracy, o dyskontowaniu faktu bycia egzaminatorem ECDL, co pozwala na wykorzystanie materiałów z sylabusów i przykładowych testów egzaminacyjnych..

Trzymam kciuki 17 maja!!!

RSSRSS

line

patron Inicjatywa objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej

SPONSORZY

line

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

`