ZAPRASZAMY NA STRONĘ AKTUALNEJ EDYCJI KONKURSU (2013)

ORGANIZATORZY

line

organizator

organizator

PARTNERZY

line

organizator

partner
Konkurs organizowany w ramach Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego

partner
patron medialny

PATRONATY

line

patron
Krzysztof Hetman
Marszałek Województwa Lubelskiego

patron

patron
Adam Jarubas
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

patron

patron
Elżbieta Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego

patron

patron
Marek Sowa
Marszałek Województwa Małopolskiego

patron
Rafał Jurkowlaniec
Marszałek Województwa Dolnośląskiego

patron
Witold Stępień
Marszałek Województwa Łódzkiego

patron

patron
Adam Struzik
Marszałek Województwa Mazowieckiego

patron

banner

--= ZOBACZ STATYSTYKI PIERWSZEGO ETAPU =--

--= ZOBACZ STATYSTYKI DRUGIEGO ETAPU =--

2 etap zdjęcia:   Małopolska  |  Łódzkie  |  MIŃSK MAZ.  |  GDAŃSK  |  GDYNIA  |  CZĘSTOCHOWA

Finał:   zdjęcia wykonał Bohdan Lisowski

line

szukaj na stronie konkursu:  

line

Finał konkursu TIK?-TAK! 2012
18-05-2012 11:54
Finał konkursu TIK?-TAK! 2012

W czwartek (17 maja) w Warszawie odbył się finał największego, ogólnopolskiego konkursu TIK?-TAK! z informatyki i wiedzy o Internecie oraz nowych technologiach. Był to trzeci, ostatni etap gry zorganizowany dla 43 najlepszych uczniów z całej Polski.

Konkurs TIK?-TAK! jest organizowany już po raz drugi przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz ECDL, a patronują mu Ministerstwo Edukacji Narodowej, oraz marszałkowie województw z całego kraju, w tym Marszałek Województwa Mazowieckiego, Adam Struzik oraz Kuratoria Oświaty. Merytorycznie akcję wspierają takie marki, jak Samsung, Motorola czy Wydawnictwo Naukowe PWN.

W konkursie wzięło udział 22,6 tys. uczniów z całego kraju.

Finał poprzedzony był ciekawymi prelekcjami prowadzonymi przez Motorolę, która zademonstrowała pokazy robotów, firma FunMedia przeprowadziła interaktywną lekcję języka angielskiego, a Koordynator ECDL CAD Bohdan Lisowski zaprezentował temat „Modelowania postaci w grach komputerowych” wraz z pokazami filmów.

Pierwsi do ostatniej rozgrywki podeszli uczniowie szkół podstawowych, w absolutnej ciszy odpowiadali na 20 pytań finałowych wyświetlanych na ekranie dzięki udostępnionemu przez firmę VERX systemowi Activote. Uczniowie z pilotami w ręku mieli 30 sekund na 1 pytanie wybierając właściwą odpowiedź.

W tej rozgrywce zwycięzca z rundy regionalnej Bartek Wacławik ze Szkoły Podstawowej nr 113 w Krakowie zdobył 1 miejsce i został tegorocznym zwycięzcą Konkursu TIK?-TAK! na poziomie szkół podstawowych. Miejsce drugie zajął Michał Makowski z Szkoła Podstawowa nr 29 Olsztyna utrzymując drugie miejsce z etapu regionalnego.

Najmłodszy uczestnik konkursu Jakub Głogowski z 1 klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Zabrzu zajął 3 miejsce.

Rozgrywka dla gimnazjalistów przebiegła z większymi niespodziankami na 1 miejscu znalazło się 3 uczniów, którzy zgodnie z czasem udzielania odpowiedzi uplasowali się odpowiednio: na 1 miejscu Wojciech Pszonak Publiczne Gimnazjum nr1 w Pszczynie, na drugim miejscu Maciej Surówka z Gimnazjum nr 16 w Krakowie na trzecim  Bartosz Korczyński z Gimnazjum nr 1 w Koluszkach.

Na poziomie szkół ponadgimnazjalnych bezapelacyjnie wygrał Paweł Srokosz z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, na drugim miejscu znalazł się i Piotr Lizończyk z Liceum Ogólnokształcącego Chrzanowie, na trzecim Paweł Łuczkiewicz z VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni.

Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy wzięli udział w BONUSie „Startuj z Youngcoderem”. Karol Musur Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 z Wodzisławia Śląskiego, który zajął 1 miejsce w kategorii szkół podstawowych, 1 miejsce na poziomie gimnazjalnych Bartosz Korczyński Gimnazjum nr 1 w Koluszkach, a na poziomie szkół ponadgimnazjalnych 1 miejsce Karol Janik z I Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu.

Nagrody ufundowane zostały przez firmy Samsung, Ole, Ole, Motorolę, Verx, 2EDU, Progman, EPSON, FunMedia, Centra Egzaminacyjne KISS, KCE, BRost, PWN, WSiP, Antyściąga, CeL AGH.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim graczom i szkołom biorącym udział w tegorocznej edycji konkursu. Przekazujemy również słowa uznania dla wszystkich innych osób, firm i instytucji które zaangażowały się w TAK?-TAK!

Zapraszamy ponownie za rok.

Organizatorzy konkursu

Polskie Towarzystwo Informatyczne


ZDJĘCIA Z FINAŁU

 

RSSRSS

line

patron Inicjatywa objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej

SPONSORZY

line

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

`