ORGANIZATORZY

line

organizator

organizator

PARTNERZY

line

partner
Konkurs organizowany w ramach Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego

organizator

organizator

organizator

PATRONATY

line

Patronat Medialny

partner

sponsor

partner

line

Patronat Honorowy

patron
Marek Sowa
Marszałek Województwa Małopolskiego

patron

patron

patron

patron
Elżbieta Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego

patron
Marszałek Województwa Podkarpackiego

patron

patron
Adam Jarubas
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

patron
Adam Struzik
Marszałek Województwa Mazowieckiego

patron
Jacek Protas
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

patron

patron
Krzysztof Hetman
Marszałek Województwa Lubelskiego

patron
Jarosław Dworzański
Marszałek Województwa Podlaskiego

patron

patron

patron

patron

patron

patron
Wielkopolski Kurator Oświaty

patron
Zachodniopomorski Kurator Oświaty

patron

patron
Pomorski Kurator Oświaty

patron

patron

 
 

banner

W konkursie wzięło udział:

800 szkół 23 478 uczniów

line

szukaj na stronie konkursu:  

line

Informacja prasowa
13-05-2013 14:30

Polskie Towarzystwo Informatyczne po raz trzeci wybierze najlepszych uczniów

Już 15 maja odbędzie się finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK?-TAK!, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tym roku do akcji włączyło się aż 23,5 tys. uczniów z 800 szkół z całej Polski, a o podium powalczy 43 najlepszych, reprezentantów poszczególnych województw.

Finał konkursu TIK?-TAK! co roku organizowany jest w ramach Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI), które przypadają w połowie maja. W tym roku obchody ŚDSI ponownie odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

- TIK?-TAK! składa się z trzech etapów: szkolnego, regionalnego oraz finału. Popularność konkursu wynika z tego, że jest on powszechnie dostępny i wymaga wyłącznie dostępu do przeglądarki internetowej. Aby wziąć udział w zmaganiach nie trzeba posiadać umiejętności programowania czy tworzenia stron, gdyż zakres tematyczny jest zgodny z podstawą programową odpowiedniego poziomu kształcenia – mówi Beata Chodacka z PTI, współorganizator konkursu TIK?-TAK!

Aby zostać laureatem III edycji konkursu TIK?-TAK! należy podczas wielkiego finału, który odbywa się przed publicznością odpowiedzieć poprawnie w jak najkrótszym czasie na jak największą liczbę pytań. W tym roku organizatorzy przygotowali po 20 zagadnień dla każdej z trzech grup wiekowych. Finaliści będą mieli do dyspozycji zaledwie 30 sekund na każde pytanie.

- Należy przyznać, że to wciąż chłopcy wykazują się lepszą wiedzą w zakresie informatyki i nowych technologii. W ubiegłym roku do finału przeszli wyłącznie męscy reprezentanci szkół. Na szczęście w tegorocznej edycji gościmy także uczennice – dodaje Magdalena Sobczak z Polskiego Biura ECDL (European Computer Driving Licence), współorganizator konkursu TIK?-TAK!

W tym roku po raz pierwszy w przygotowanie pytań organizatorzy włączyli zarówno szkoły, jak i mecenasów akcji, do których należą prestiżowe firmy działające w obszarze nowych technologii, internetu, e-commerce czy e-learningu. Wśród nich znalazły się  m.in.: Microsoft, Grupa Allegro, dostawca usług płatniczych PayU SA, Motorola Solutions, Wydawnictwo Naukowe PWN czy NASK.

- Konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne jako jeden z nielicznych promuje wykorzystanie nowych technologii w życiu codziennym, w pracy i w szkole. Jest to o tyle istotne, że osoby niepełnoletnie są dziś coraz częściej traktowane jako pełnoprawni konsumenci - mogą zakładać konta w banku, posiadać własną kartę płatniczą, kupować w sieci, a nawet zarządzać kontem oszczędnościowym – mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU SA.

Oprócz patronatu MEN, nad konkursem czuwają również Kuratoria Oświaty oraz Marszałkowie Województw. W tym roku najbardziej aktywne pod względem liczby szkół biorących udział w informatycznych zmaganiach były województwa: małopolskie (181 placówek), lubelskie (133) oraz śląskie (104). Nagrody w konkursie TIK?-TAK! ufundowane przez licznych sponsorów odpowiadają również profilowi akcji - dla najlepszych uczniów przygotowano m.in.: tablety, iPady, iPody, konsole do gier, aparaty cyfrowe i wiele innych.

Więcej informacji udzielają:

Daria Duszyńska

PR Manager

 

Beata Chodacka

Polskie Towarzystwo Informatyczne

RSSRSS

line

patron Inicjatywa objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej

SPONSORZY

line

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

organizator

sponsor

organizator

sponsor

sponsor

partner

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

Elektroniczny dziennik

line

polityka prywatności