ORGANIZATORZY

line

organizator

organizator

PARTNERZY

line

partner
Konkurs organizowany w ramach Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego

organizator

organizator

organizator

PATRONATY

line

Patronat Medialny

partner

sponsor

partner

line

Patronat Honorowy

patron
Marek Sowa
Marszałek Województwa Małopolskiego

patron

patron

patron

patron
Elżbieta Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego

patron
Marszałek Województwa Podkarpackiego

patron

patron
Adam Jarubas
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

patron
Adam Struzik
Marszałek Województwa Mazowieckiego

patron
Jacek Protas
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

patron

patron
Krzysztof Hetman
Marszałek Województwa Lubelskiego

patron
Jarosław Dworzański
Marszałek Województwa Podlaskiego

patron

patron

patron

patron

patron

patron
Wielkopolski Kurator Oświaty

patron
Zachodniopomorski Kurator Oświaty

patron

patron
Pomorski Kurator Oświaty

patron

patron

 
 

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizacjom, dzięki którym będziemy mogli wręczyć najlepszym uczniom oraz szkołom wspniałe nagrody.

Partnerzy

line

Microsoft

line

NASK jest instytutem badawczym podległym Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Celem badań naukowych jest opracowywanie rozwiązań zwiększających efektywność, niezawodność i bezpieczeństwo sieci teleinformatycznych oraz innych złożonych systemów sieciowych. Istotne miejsce zajmują badania dotyczące biometrycznych metod weryfikacji tożsamości w bezpieczeństwie usług. Kluczowym polem aktywności NASK są działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa Internetu. Reagowaniem na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo sieci zajmuje się zespół CERT Polska (Computer Emergency Response Team). Jako operator telekomunikacyjny NASK oferuje innowacyjne rozwiązania teleinformatyczne dla klientów finansowych, biznesowych, administracji i nauki (m.in. ARAKIS - system wczesnego ostrzegania o zagrożeniach w sieci). NASK prowadzi także rejestr domeny .pl. Ważną rolę pełni działalność edukacyjna i popularyzacja idei społeczeństwa informacyjnego. W Akademii NASK prowadzone są unikatowe szkolenia dla firm i instytucji ze szczególnym uwzględnieniem tematyki bezpieczeństwa ICT. Od lat realizowany jest program Komisji Europejskiej Safer Internet promujący bezpieczne korzystanie z nowych technologii i Internetu wśród dzieci i młodzieży. W ramach programu funkcjonuje Dyżurnet.pl, punkt kontaktowy, który przyjmuje zgłoszenia dotyczące nielegalnych treści w Internecie.

line

Verx Sp. z o.o. jest firmą działającą na rynku nowoczesnych technologii edukacyjnych i wizualnych. Specjalizuje się w dystrybucji najwyższej klasy urządzeń i programów, które wspomagają pracę osób prowadzących wykłady, lekcje i prezentacje. Firma jest dystrybutorem w Polsce, znanych na europejskim rynku edukacyjnym, marek ONfinity, Promethean , i Dr.Board . Zajmuje się nie tylko dystrybucją sprzętu, prowadzi również warsztaty i konferencje podczas których pokazywany jest sposób, w jaki nauczyciel może wykorzystać nowoczesną technologię edukacyjną. Wśród oferowanych produktów znajdują się urządzenia przenośne firmy ONfinity oraz stacjonarne. Nasze hasło reklamowe brzmi: „Nowoczesne technologie edukacyjne”, przez co rozumiemy zarówno sprzęt, którego jesteśmy dostawcą, jak i oprogramowanie go wykorzystujące. Dążąc do dalszego rozwoju firma jest partnerem dużych firm, działających na polskim rynku edukacyjnym: Young Digital Planet S.A., producenta elektronicznych zasobów edukacyjnych, Wydawnictw Szkolenych i pedagogicznych oraz Wydawnictwa PWN. Naszymi klienta są zarówno szkoły publiczne, prywatne jak również firmy komercyjne. Więcej informacji na stronie www.verx.pl

Sponsorzy

line

Jesteśmy producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie wspierają naszych klientów w kluczowych momentach ich pracy. W Polsce Motorola Solutions posiada siedziby: w Warszawie gdzie mieści się biuro handlowe, oraz w Krakowie, gdzie znajdują się dwa centra Motoroli. Centrum Oprogramowania, w którym tworzone są systemy komunikacyjno-radiowe w standardzie TETRA / APCO / P25 / LTE dla służb bezpieczeństwa publicznego, aplikacje współdziałające z tymi systemami oraz oprogramowanie radiotelefonów w standardzie TETRA. Drugim krakowskim ośrodkiem jest Centrum Finansowe świadczące usługi księgowo-rozliczeniowe oddziałom firmy na całym świecie. W ramach naszej działalności zawsze chętnie wspieramy różnorodne inicjatywy związane z promocją sektora komunikacyjnego oraz zawodów technicznych wśród studentów oraz młodzieży szkół średnich. Przykładem takiej inicjatywy jest organizowany, co roku przez nas przełamujący stereotypy konkurs Diversity (www.diversity.pl), mający na celu pokazanie dziewczynom jak ciekawa może być branża IT.

line

SAD Sp. z o.o., ul. Puławska 107, 02-595 Warszawa
tel.: (22) 460 48 00/01, fax:(22) 460 48 38

line

Lider branży e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, grupa firm zarządzających ponad 120 serwisami w 23 krajach. W Polsce do Grupy należą – oprócz platformy transakcyjnej Allegro.pl – również takie serwisy, jak: porównywarka Ceneo.pl, serwis ogłoszeń lokalnych Tablica.pl, wertykale tematyczne otoMoto.pl, otoDom.pl, otoWakacje.pl, Lokalo.pl, oferia.pl, Markafoni.pl, CoKupic.pl i oraz serwisy finansowe PayU i Bankier.pl. Ponadto do portfolio Grupy Allegro należą także serwisy: klub zakupowy Fashiondays.pl, Agito.pl, Stendi.pl, Lazienkaplus.pl, serwis społecznościowy Wykop.pl i iStore.pl. Wszystkie usługi i serwisy spółki mają za zadanie wspieranie handlu internetowego na każdym etapie - począwszy od dokonania wyboru towaru, poprzez porównanie cen produktu i zakup, po bezpieczną płatność elektroniczną.

line

PayU SA działa w Polsce od 8 lat i jest dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie płatności internetowych. Spółka procesuje transakcje dla kilkunastu tysięcy rodzimych podmiotów z branży e-commerce (firmie zaufali m.in.: Empik.pl, Allegro, Onet.pl, C&A, Komputronik.pl, Praktiker). W listopadzie 2012 r. PayU SA uzyskała, decyzją KNF, status krajowej instytucji płatniczej - jest więc podmiotem nadzorowanym przez KNF i wpisanym do Rejestru usług płatniczych. PayU rozwija swoje usługi także w innych krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej: w Czechach, Rumunii, Rosji, Turcji, na Węgrzech i Ukrainie. Zarówno w Polsce, jak i w Rumunii jest liderem rynku płatności online. Od listopada 2011 r. PayU oferuje wyjątkową usługę – konto PayU, które pozwala kupującemu zdefiniować preferowane przez niego kanały płatności oraz zapisać w jednym miejscu dane potrzebne do dokonania płatności za zakupy. Unikatowym i przełomowym produktem stworzonym przez PayU są także pierwsze w Polsce raty przyznawane całkowicie online. O przewadze PayU SA na polskim i europejskim rynku e-commerce stanowi szczególne podejście do zagadnień bezpieczeństwa. Spółka spełnia najbardziej rygorystyczne standardy bezpieczeństwa, w tym: jako instytucja płatnicza podlega nadzorowi KNF, posiada certyfikat Payment Card Industry Data Security Standard, wykorzystuje protokół SSL EV do szyfrowaniu danych, oferuje gwarancję chargeback, stosuje 3D-Secure.

line

Youngcoder to nowoczesne narzędzie wspomagające nauczycieli informatyki. To innowacyjna platforma edukacyjna, która poza bogactwem zasobów teoretycznych i zadaniowych z zakresu algorytmiki i informatyki, oferuje mechanizm automatycznego sprawdzania przesyłanych rozwiązań. Wykorzystanie platformy w procesie dydaktycznym podnosi efektywność zajęć i wpływa na ich atrakcyjność. Więcej o platformie na www.youngcoder.eu

line

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe to jedno z największych polskich wydawców edukacyjnych. Przez 21 lat z książek GWO skorzystało już ponad 20 mln uczniów i nauczycieli. Od 2006 roku oferujemy także interaktywne programy edukacyjne, przygotowane do pracy w szkole oraz do indywidualnej nauki.

Warstwę merytoryczną naszych programów przygotowują redaktorzy serii podręczników, warstwę wizualną oraz mechanizm działania – doświadczeni graficy oraz programiści. Stale współpracujemy z dydaktykami pracującymi w szkołach, dzięki czemu nasze aplikacji są w pełni dostosowane do oczekiwań i wymagań nauczycieli oraz uczniów.

Większość naszych aplikacji to programy on-line, dostępne z dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Część programów wyposażona jest dodatkowo w funkcjonalność e-GWO dziennik, dzięki czemu nauczyciel może na bieżąco sprawdzić wyniki uczniów. Multimedia e-GWO zostały przygotowane z myślą o wyświetlaniu ich podczas lekcji na tablicy interaktywnej, a także do samodzielnej nauki ucznia przed komputerem – jako źródło prac domowych i powtórek. Mogą również służyć jako materiał do sprawdzianów w pracowni komputerowej.
 
Adres strony internetowej: www.e-gwo.pl
Adres e-mail: kontakt@e-gwo.pl

line

W Platinet S.A. Inspiruje nas przyszłość, dlatego kreujemy trendy i budujemy rynek urządzeń mobilnych w Europie. Od ponad dekady dostarczmy nowoczesną elektronikę do klientów na całym świecie. Jesteśmy uznanym producentem urządzeń mobilnych, multimediów oraz akcesoriów komputerowych marek Ωmega, Ωmega Freestyle, Platinet Media i Compas. Dzięki wizji i zaangażowaniu jesteśmy w czołówce polskich eksporterów, posiadając w ofercie ponad 3 000 produktów. Rzetelność i nastawienie na klienta doceniły największe światowe marki, których jesteśmy dystrybutorami, m.in. Maxell, Panasonic, Philips, Sony, Verbatim
Platinet S.A. to m.in.; tablety, notebooki, dyski twarde, pamięci flash, nośniki CD/DVD/Blu-ray, akcesoria do tabletów, komputerów stacjonarnych i laptopów oraz produkty do domu i biura. Wspieramy i promujemy urządzenia oparte o technologię Bluetooth i środowisko Android. Promujemy młode talenty oraz wdrażamy nowoczesne programy edukacyjne w szkołach, ponieważ INSPIRUJE NAS PRZYSZŁOŚĆ.
Adres strony internetowej: www.platinet.pl
Adres e-mail: media@platinet.pl

line

Wydawnictwo Naukowe PWN istnieje ponad 60 lat. To najbardziej znany i największy na polskim rynku wydawca publikacji służących zdobywaniu wiedzy i informacji. Jest właścicielem Grupy PWN składającej się z kilkunastu spółek wydawniczych, największego dystrybutora w branży wydawniczej (OSDW Azymut) i sieci księgarń (Księgarnie PWN). Specjalizuje się w tworzeniu książek, e-booków, w e-learningu, referencyjnych bazach danych, tłumaczeniach i systemach translacyjnych, usługach językowych on-line. Od 2011 roku świadczy także usługi digitalizacji i konwersji publikacji elektronicznych do odpowiedniego formatu (iFormat). W sieci działają: nowoczesna księgarnia internetowa oraz ibuk.pl – pierwsza w Polsce czytelnia on-line i serwis Portal Wiedzy.

line

Jesteśmy ciągle powiększającą się grupą pasjonatów, która zaczęła zmieniać świat edukacji pisząc blog. Później zorganizowaliśmy konferencję EduCamp, a teraz rozwiajmy portal. Wychodząc z idei edupunku, sprzeciwu wobec komercjalizacji kształcenia, mentalności DIY i samodzielności w myśleniu tworzymy hipertekstowy magazyn o nowoczesnej eduakcji.

line

Wydawnictwo Szkolne PWN – jesteśmy członkiem Grupy Wydawniczej PWN i działamy na rynku książki edukacyjnej od stycznia 1997 roku. Od początku swojego istnienia specjalizujemy się w wydawaniu podręczników przeznaczonych głównie do nauki języków obcych i przedmiotów ogólnych na wszystkich poziomach edukacyjnych. Podręczniki obudowujemy bogatymi publikacjami metodycznymi dla nauczycieli. W naszej ofercie mamy również publikacje okołopodręcznikowe dla uczniów. Znaczącymi wydarzeniami w naszej ponad 10-letniej historii były transakcje zakupu innych wydawnictw m.in. Demart, carta blanca, Ortus, Park wraz z ich ofertą podręcznikową i okołopodręcznikową. Mając na względzie intensywny cyfrowy rozwój rynku czytelnictwa i edukacji, od kilku lat wydajemy podręczniki elektroniczne. Nasze multibooki, bogate w multimedia oraz interaktywne ćwiczenia, w połączeniu z talentem pedagogicznym nauczycieli stanowią milowy krok w prowadzeniu pasjonujących lekcji. W roku 2010 wdrożyliśmy Akademię Maturalną PWN – interaktywny niezbędnik maturalny – akademiapwn.pl. Akademia Maturalna PWN jest adresowana do maturzystów i ich nauczycieli i obejmuje m.in. kursy maturalne online, interaktywny kalendarz maturalny, e-testy i elektroniczne raporty, wskazujące stan przygotowań do matury poszczególnych uczniów i całych klas. W styczniu 2013 roku uruchomiliśmy platformę edukacyjną Akademia PWN – pe.wszpwn.com.pl. Wraz z tysiącami nauczycieli wprowadziliśmy tym samym do szkół nową jakość nowoczesnej edukacji. Interaktywne prace domowe, testy, sprawdziany i do tego… natychmiastowe wyniki. Dbamy o to, aby nasze publikacje, zarówno drukowane, jak i cyfrowe, były wydawane na najwyższym poziomie merytorycznym i edytorskim. Dokładamy też starań, aby rozbudowywać i stale rozszerzać naszą ofertę wydawniczą, zarówno tę dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

Wizytówką BROst Centrum Edukacji i Technologii Komputerowej jest jakość prowadzonych szkoleń, potwierdzona zadowoleniem i satysfakcją klienta wyrażona w ankietach ewaluacyjnych. Centrum Egzaminacyjne ECDL (PL-CE0002) przy BROst Centrum Edukacji i Technologii Komputerowej było pierwszym certyfikowanym ośrodkiem w województwie łódzkim i drugim w kraju, który pomyślnie przeszedł proces certyfikacji centrum egzaminacyjnego ECDL. Z Centrum Egzaminacyjnym BROst podjęło współpracę kilkadziesiąt laboratoriów ECDL oraz Egzaminatorów ECDL w województwie łódzkim. Współpracujemy z wieloma szkołami (gimnazja, licea, szkoły średnie, szkoły wyższe) oraz placówkami szkolenia kursowego (ośrodki szkoleniowe) i doradczego. Centrum BROst ma prawo używania znaku „Zgodny z ECDL” dla szkoleń w zakresie ECDL. Za działalność naszego Centrum Egzaminacyjnego ECDL otrzymywaliśmy kilkakrotnie nagrodę PTI za „Najlepsze Centrum Egzaminacyjne ECDL w Polsce” w latach 2009, 2010, 2011 oraz podziękowania za wspieranie działań na rzecz edukacji.

line

Śląskie Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjne KISS powstało na bazie długoletnich doświadczeń z zakresu szkoleń Stowarzyszenia Komputer i Sprawy Szkoły KISS założonego przez Śp. dr Janusza Trawkę. Trenerami są wykładowcy o bogatym doświadczeniu zarówno z dziedziny szkoleń, licznych publikacji oraz e-learningu. Centrum KISS zajmuje się głównie certyfikacją w ramach Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych ECDL. Współpracuje z siecią kilkudziesięciu certyfikowanych laboratoriów na Śląsku. Na zasadach współpracy ze Stowarzyszeniem KISS oraz PTI Centrum KISS organizuje także szkolenia, konferencje dla nauczycieli, bierze czynny udział w organizacji konkursów informatycznych. Prowadzi także działalność doradczą z zakresu wyposażenia szkół w sprzęt multimedialny. Centrum KISS posiada własną platformę e-learningową, na której prowadzone są kursy informatyczne. Świadectwem wypracowanego przez lata profesjonalizmu są liczne autorskie systemy informatyczne, a także sukces ich wdrożeń w różnych branżach. Firma zajmuje się również projektowaniem i budową bezpiecznej i optymalnej infrastruktury komputerowej, włącznie z jej konfiguracją do różnych zastosowań.

line

Dreamtec

line

Antyściąga.pl to internetowy system antyplagiatowy, przygotowany specjalnie na potrzeby szkół średnich. Celem systemu jest wsparcie nauczycieli w wykrywaniu wśród prac oddawanych przez uczniów gotowców ściągniętych z Internetu. Twórcą serwisu antyściąga.pl jest Plagiat.pl Sp. z o.o. − właściciel jedynego w Polsce, powszechnie używanego internetowego systemu antyplagiatowego, działającego od czerwca 2002 r. i wykorzystywanego w ponad 140 polskich uczelniach (dane z lutego 2012 r.). Ideą powstania serwisu Plagiat.pl było zapobieganie nieuczciwym działaniom prowadzącym do powstania atmosfery obojętności wobec zjawiska plagiatowania oraz braku poszanowania dla własności intelektualnej. Misją firmy Plagiat.pl jest dostarczanie rozwiązań technologicznych i organizacyjnych służących poprawie jakości kształcenia w szkołach średnich i wyższych. Plagiat.pl ma doświadczenie zarówno w tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania, jak i w przygotowywaniu procedur umożliwiających praktyczne wykorzystywanie systemu w dydaktyce.

line

Krakowskie Centrum Egzaminacyjne ECDL PL-CEA0020 mieści się w dziale szkoleniowo-certyfikacyjnym firmy Biś Computers w Krakowie. KCE działa pod patronatem Oddziału Małopolskiego PTI. Krakowskie Centrum Egzaminacyjne wraz z Polskim Biurem ECDL opracowało i wprowadziło w Polsce nowy certyfikat ECDL CAD, bardzo aktywnie działa na terenie PTI w opracowaniu procedur i zasad wdrażania certyfikacji. Za swoja działalność edukacyjną nasza jednostka wielokrotnie była nagradzana w latach 2008, 2010, 2011 Nagroda PTI „Najlepsze Centrum Egzaminacyjne w Polsce”. Nagroda Autodesk „Za działalność edukacyjną” za rok 2008. Współpracujemy z Wyższymi Uczelniami w Krakowie (UJ, KA, AGH, AP, WSiB, WSEiI), wiodącymi firmami szkoleniowymi w Małopolsce oraz wieloma placówkami oświatowymi (Gimnazja, Licea, Szkoły Średnie).

line

MobiDziennik to innowacyjne, kompeksowe rozwiązanie dziennika elektronicznego firmy WizjaNet z Bielska-Białej – może funkcjonować samodzielnie bądź wchodzić w skład zintegrowanego systemu dla oświaty (Wizja & Krakfin).
Działa w sieci Internet i poza nią na urządzeniach mobilnych. MobiDziennik JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNY DLA RODZICA i UCZNIA. Spełnia wszystkie wymagania dotyczące prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania w formie elektronicznej określone w rozporządzeniach Ministra Edukacji Narodowej z 2009 i 2010 r.
System MobiDziennika w pełni obsługuje grupy międzyoddziałowe, zawiera księgę zastępstw, świadectwa i arkusze ocen, dzienniki różne, w tym klas I – III szkoły podstawowej i przedszkola oraz kalendarz; posiada też moduł komunikacyjny do przesyłania wiadomości między użytkownikami i szereg funkcjonalności szczegółowych, m. in. zapowiedzi sprawdzianów, wydruki na wywiadówki, konferen-cje, zapis zwolnień i spostrzeżeń nt. zachowania uczniów…
Więcej na stronie: http://www.mobidziennik.pl/
Adres e-mail: poczta@wizja.net

 
 

Patronat medialny

line

„Głos Nauczycielski” jest największym i najlepiej poinformowanym tygodnikiem społeczno-oświatowym w Polsce. Pismo istnieje od 1917 roku, a jego odbiorcą jest najlepiej wykształcona grupa zawodowa w Polsce. Czytelnicy „Głosu” to ludzie dynamiczni, kreatywni, doskonalący nieustannie swoje kwalifikacje zawodowe. Jako wychowawcy młodzieży są bardzo często autorytetami w swojej społeczności lokalnej. Tygodnik jest skierowany do dyrektorów szkół, nauczycieli, kadry oświatowej oraz samorządu terytorialnego. „Głos Nauczycielski” trafia ze swoim przekazem do większości szkół i urzędów gmin w Polsce. Naszym Czytelnikom dostarczamy m.in. aktualności oświatowe, porady prawne, informacje o nowościach w prawie oświatowym.

line

Projekt Sieciaki.pl jest realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje od września 2004 r. w ramach programu europejskiego "Safer Internet". Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange. W serwisie zarejestrowało się ponad 228 tysięcy dzieci. Na fabule serwisu oparto scenariusze zajęć edukacyjnych i kursy e-learningowe wykorzystywane w szkołach podstawowych w całej Polsce.

line

RSSRSS

line

patron Inicjatywa objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej

SPONSORZY

line

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

organizator

sponsor

organizator

sponsor

sponsor

partner

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

Elektroniczny dziennik

line

polityka prywatności